Baker, Rectangular, Shallow 10" x 13" in "Navy Retro" by Manufaktura | P105U-601A
Introducing the Polish Pottery 10" x 13" Rectangular Baker by Manufaktura in the captivating "Navy Retro" pattern (601A). These shallow rectangular bakers are not just your ordinary kitchenware – they are versatile masterpieces that will elevate your cooking and entertaining experience to a whole new level!
Imagine roasting succulent meats and veggies to perfection, baking delectable cakes that will make your taste buds dance, or serving your favorite appetizers and desserts with flair. The possibilities are endless with this stunning baker! And with its generous size of 10" x 13" x 1.75" h, you'll have plenty of room to unleash your culinary creativity.
Search Keywords
  • Unikat
  • Blue
  • P105
  • Baker-Rectangular-Shallow 10" X 13"-Manufaktura (P105)
  • 601A
  • Geometric
  • Standard
  • Navy Retro
  • Manufaktura-Unikat
  • Manufaktura
-65%
Description
Search Keywords
  • Unikat
  • Blue
  • P105
  • 601A
  • Geometric
  • Standard
  • Navy Retro
  • Manufaktura-Unikat
  • Manufaktura
Baker, Rectangular, Shallow 10" x 13" in "Navy Retro" by Manufaktura | P105U-601A | Polish Pottery Outlet