Creamer, Cow, 4 oz in "Navy Retro" by Manufaktura | D081U-601A
Introducing the Polish Pottery 4 oz. Cow Creamer by Manufaktura in the eye-catching "Navy Retro" pattern (601A). This adorable creamer brings a touch of whimsy to your morning coffee routine. Imagine pouring cream, straight from the cow's mouth - it's a moo-velous way to start your day!
But this cow creamer is not just a pretty face! With a capacity of 4 oz and dimensions of 5.5" x 2.25" x 3.75", it's the perfect size for all your cream pouring needs. Handcrafted and hand-painted in Boleslawiec, Poland by skilled artisans, you can be assured of its quality and authenticity.
Search Keywords
  • Unikat
  • Blue
  • Tableware
  • Tableware - Creamers
  • Tableware - Creamers - Cow Creamers
  • D081
  • Creamer-Cow-4 Oz-Manufaktura (D081)
  • 601A
  • Geometric
  • Standard
  • Navy Retro
  • Manufaktura-Unikat
  • Manufaktura
-65%
Product image 1
Product image 2
Description
Search Keywords
  • Unikat
  • Blue
  • Tableware
  • Tableware - Creamers
  • D081
  • 601A