Bowl, Apple-Shaped, Sugar Bowl, 4.5". WR, WR (WR9C) in "Blazing Starflower" by W.R. Ceramika | WR9C-WR25
Description:
Add some color to your counter or table with this unique apple shaped sugar bowl from W.R. Ceramika!
Size:
10oz, 4.5" tall (with lid), 2.5" tall (without lid), 4.75" wide
Type:
Bowl, Apple-Shaped, Sugar Bowl, 4.5". WR, WR (WR9C)
Pattern:
Blazing Starflower (WR25)
Artistry
Traditional
Search Keywords
  • Traditional
  • Red
  • Bowls
  • Bowls - Sugar Bowls
  • Bowls - Sugar Bowls - Apple Shaped Sugar Bowls
  • Wr9C
  • 365Days
  • Wr25
  • Flowers
  • Standard
  • Blazing Starflower
  • W.R. Ceramika-Traditional
  • W.R. Ceramika
-65%
Product image 1
Product image 2
Product image 3
Product image 4
Description
Size:
Type:
Pattern:
Blazing Starflower (WR25)
Artistry
Search Keywords
  • Red
  • Bowls
  • Bowls - Sugar Bowls
  • Wr9C
  • 365Days
  • Wr25
  • Flowers
  • Standard
  • Blazing Starflower
  • W.R. Ceramika-Traditional
  • W.R. Ceramika
Bowl, Apple-Shaped, Sugar Bowl, 4.5". WR, WR (WR9C) in "Blazing Starflower" by W.R. Ceramika | WR9C-WR25 | Polish Pottery Outlet