Bowl, Round, 6.75" in "Blue Retro" by Manufaktura | M090U-602A
Introducing the Polish Pottery 6.75" Bowl by Manufaktura, the perfect addition to your kitchenware collection! This bowl is not only functional but also a work of art, hand-painted by skilled artisans in Boleslawiec, Poland. Crafted with love and care, each bowl is unique and showcases the rich heritage of Polish pottery.
Measuring 6.75" in diameter and 2.5" tall, this bowl is the ideal size for all your favorite culinary creations. Whether you're enjoying a bowl of cereal in the morning, a hearty soup for lunch, or a refreshing salad for dinner, this bowl has got you covered. It's also perfect for serving up scoops of your favorite ice cream or a piping hot plate of pasta. The possibilities are endless!
Search Keywords
  • Unikat
  • Blue
  • Bowls
  • Bowls - Round Bowls
  • Bowls - Round Bowls - Small Round Bowls
  • M090
  • Bowl-Round-6.75"-Manufaktura (M090)
  • 602A
  • Geometric
  • Standard
  • Blue Retro
  • Bowl - Cereal
  • Bowl - Pasta
  • Bowl - Salad
  • Bowl - Soup
  • Manufaktura-Unikat
  • Manufaktura
-65%
Description
Search Keywords
  • Unikat
  • Blue
  • Bowls
  • Bowls - Round Bowls
  • M090
  • 602A
  • Geometric
  • Standard
  • Blue Retro
  • Bowl - Cereal
  • Bowl - Pasta
  • Bowl - Salad
  • Bowl - Soup
  • Manufaktura-Unikat
  • Manufaktura
Bowl, Round, 6.75" in "Blue Retro" by Manufaktura | M090U-602A | Polish Pottery Outlet