Bowl, Round, 4.5" in "Navy Retro" by Manufaktura | M082U-601A
Introducing the Polish Pottery 4.5" Bowl by Manufaktura, the perfect addition to your kitchenware collection! This delightful bowl is not only functional, but it also adds a touch of elegance to any table setting. Whether you're serving up delicious dips or delectable condiments, this bowl is sure to impress your guests.
But Polish Pottery is not just about beauty - it's about practicality too! With a capacity of 10 oz. and dimensions of 4.5" in diameter and 2" in height, this bowl is perfect for all your culinary needs. Whether you're serving up a small side dish or a tasty dessert, this bowl has got you covered.
Search Keywords
  • Unikat
  • Blue
  • Bowls
  • Bowls - Round Bowls
  • Bowls - Round Bowls - Small Round Bowls
  • M082
  • Bowl-Round-4.5"-Manufaktura (M082)
  • 601A
  • Geometric
  • Standard
  • Navy Retro
  • Bowl - Berry
  • Bowl - Condiments
  • Bowl - Jam
  • Bowl - Jelly
  • Bowl - Nut
  • Manufaktura-Unikat
  • Manufaktura
-65%
Product image 1
Product image 2
Product image 3
Product image 4
Description
Search Keywords
  • Unikat
  • Blue
  • Bowls
  • Bowls - Round Bowls
  • M082
  • 601A
  • Geometric
  • Standard
  • Navy Retro
  • Bowl - Berry
  • Bowl - Condiments
  • Bowl - Jam
  • Bowl - Jelly
  • Bowl - Nut
  • Manufaktura-Unikat
  • Manufaktura
Bowl, Round, 4.5" in "Navy Retro" by Manufaktura | M082U-601A | Polish Pottery Outlet